У К Р А Ї Н А

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ    БІЛОГІРСЬКИЙ РАЙОН

ЯМПІЛЬСЬКА  СЕЛИЩНА РАДА
 
Р І Ш Е Н Н Я

десятої сесії селищної ради VІІ скликання

    від  30 вересня 2019 року № 20
    смт. Ямпіль

Про звернення депутатів про  проведення
Всеукраїнського      референдуму      щодо
можливості продажу сільськогосподарської
землі в Україні

     Заслухавши та обговоривши звернення депутатів селищної ради до Президента України з питання проведення Всеукраїнського референдуму щодо можливості продажу сільськогосподарської землі в Україні, відповідно Земельного кодексу України,     керуючись  Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія селищної ради ВИРІШИЛА:
          
1.    Звернутись до Президента України з питання проведення Всеукраїнського референдуму щодо можливості продажу сільськогосподарської землі в Україні (додається).
2.    Текст звернення оприлюднити на веб-сайті Ямпільської селищної ради.
3.    Контроль за виконанням даного рішення покласти на спеціаліста 1 категорії Герега С.М.


Селищний голова:                          В.М.Кордонець

 Додаток
до рішення селищної ради
№ 20 від 30.09. 2019 року


ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Ямпільської селищної ради
до Президента України з питання проведення Всеукраїнського референдуму щодо можливості продажу сільськогосподарської землі в Україні

Ми, депутати Ямпільської селищної ради, хочемо висловити нашу підтримку Вашим намірам щодо скорішого відновлення української економіки, забезпечення її стійкого розвитку, подолання корупції та підвищення добробуту пересічних українців. Розбудова заможної, сильної, єдиної та щасливої України, в якій держава існує для людини, а не людина існує для держави, –  це наша спільна мета і завдання, виконання якого від нас вимагає народ України.
Скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення є одним з кроків, які виходять далеко за рамки сьогодення та визначають подальшу долю не тільки аграрного сектору, а і всієї країни на десятиріччя вперед. Одне з  найважливіших питань, яке хвилює нас: чи стануть українці наймитами на власній землі, чи продовжать і далі в Україні рости земельні латифундії? Це не тільки економічне, а й соціальне питання. Там, де землю обробляють малі і середні аграрії – село продовжує жити: у людей є робота, місцеві бюджети отримують податкові надходження, а самі аграрії відіграють ключову роль в підтримці соціального та культурного життя громади. Там, де землю забрали великі агрохолдинги, а особливо, холдинги з капіталом іноземного походження, спостерігається інша картина: люди працюють вахтовим методом, а більшість сіл виявляються просто не потрібні, економічно невиправдані, що веде до їх занепаду. В результаті, їх мешканці опиняються замкненими всередині депресивних територій, тому що не можуть продати свою хату та перебратися в інше місце.
Враховуючи вищесказане, ми прийняли рішення підтримати звернення ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» України № 345 від 14.08.2019 та депутатів Хмельницької обласної ради, яке схвалено рішенням Хмельницької обласної ради від 19.09.2019 до Президента щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення і законодавчої заборони іноземцям купувати українські землі. Забезпеченням цього є внесення відповідних норм до першої частини Конституції України, що можна зробити лише після проведення всеукраїнського референдуму. Невиконання цього та допуск іноземців до українських земель є реальною загрозою нашій економічній та продовольчій безпеці, а також призведе до наростання соціального напруження та пришвидшеної деградації українського села!
Ми глибоко переконані, що земля має бути ресурсом розвитку саме українського народу, а не об’єктом наживи для іноземних спекулянтів та олігархів, в тому числі росіян та кремлівської кліки, представники якої вже давно обзавелися паспортами країн ЄС, Великої Британії та США.
Зважаючи на вищезазначене, звертаємось до Президента України з проханням:
-    терміново ініціювати широке, публічне, суспільне обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь, у тому числі із залученням держави і громад, як суб’єктів цього обігу;
-    ініціювати проведення Всеукраїнського референдуму щодо запровадження в Україні ринку землі сільськогосподарського призначення, в тому числі щодо заборони іноземним фізичним і юридичним особам прямо, або опосередковано набувати у власність українські землі сільськогосподарського призначення, а також переважного права державі і громадам купувати українські землі сільськогосподарського призначення;
-    провести інвентаризацію всіх земель в Україні, наповнити державний земельний кадастр, створити умови, аналогічні європейським, для кредитування і підтримки аграріїв;
-    до врегулювання вищезазначених питань, а також повернення окупованих територій, продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель.
Секретар селищної ради:                   К.В.Годована