З 1 січня 2020 року викривачі корупції отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу. Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції» від 17 жовтня 2019 року № 198-IX, який набрав чинності з 1 січня 2020 року, було розширено коло суб’єктів, які мають право на БВПД.

Відповідно до вищезазначеного Закону викривач корупції – особа, яка надає допомогу в запобіганні і протидії корупції.

Законом внесені зміни до частини першої статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, право на БВПД отримали викривачі у зв’язку з повідомленням ними інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення – на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону.

         16 січня 2020 року набрав чинності  Закон України «Про внесення змін  до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству», яким внесено зміни до  Закону України «Про безоплатну правову допомогу», згідно яких громадяни України - власники земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості мають право   на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону;

         Тобто, викривачі корупції,  власники земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості  отримали право на захист, здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складення документів процесуального характеру.

 

 За матеріалами Білогірського бюро правової допомоги