A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ямпільська громада
Шепетівський район Хмельницька область

Безоплатна правова допомога

Кредитні зобов’язання військовослужбовців: чи потрібно сплачувати штрафні санкції та відсотки?

У період дії воєнного стану та у 30-денний строк після дня його закінчення: -громадяни звільняються від обов’язку сплачувати неустойку (штраф, пеню) та інших штрафних платежів, передбачених кредитним договором; -фінансовим установам заборонено збільшувати процентну ставку за користування кредитом у разі прострочення внесення платежів (крім випадків, коли зміна процентної ставки встановлена кредитним договором).

10:30:21 11.04.2023

Встановлення факту утримання трьох і більше дітей

1 жовтня набув чинності Закон України № 2599-IX «Про внесення зміни до статті 26 Закону України „Про військовий обов’язок і військову службу“ щодо додаткової підстави звільнення з військової служби під час воєнного стану».

16:30:16 29.03.2023

Як захиститися від мобінгу (цькування)

Мобінг (цькування) - систематичні тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків, що проявляються у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.

16:33:10 15.03.2023

Порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі — Постанова № 76) щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» затверджено:

16:35:05 24.02.2023

Доповнено статтю 12 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»

Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» доповнено статтю 12 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», яка передбачає новий вид відпустки без збереження заробітної плати, терміном не більше 90 календарних днів, що надається працівнику, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи у період дії воєнного стану.

16:37:38 06.02.2023

Оформлення спадщини в умовах воєнного стану

Відповідно до статей 1216, 1217 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

16:39:09 19.01.2023

Конкурсний відбір медіаторів

З 03 по 28 грудня 2022 року Координаційний центр з надання правової допомоги проводить конкурсний відбір медіаторів, які залучаються центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

16:40:51 09.12.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь