Так вже повелося, що усе життя педагога пов’язане з постійним навчанням та самовдосконаленням. Безперервне підвищення фахового та загальнокультурного рівнів педагогічної майстерності є для учителів не правом, а обов’язком. Щоб навчати інших, педагог повинен безперервно опановувати нові та вдосконалювати раніше набуті компетентності в межах своєї професійної діяльності або галузі знань.

Педагогічні працівники самостійно обирають освітні програми, форми навчання, заклади освіти, що здійснюють підвищення кваліфікації. З кожним роком все більшої популярності набирають онлайн семінари, тренінги, конференції. Це не дивно, адже таким чином можна підвищити свою професійну майстерність у зручний час та не виходячи з дому. Звичайно, на вибір форм навчання значно впливає і пандемія.

Попри це, головним осередком підтримки, натхнення та розвитку педагогів Ямпільської громади залишається Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Саме в цьому закладі планують цьогоріч підвищити свій фаховий рівень 83 педагоги. Ще більша кількість педагогічних працівників є постійними учасниками вебінарів організованих інститутом.

Навчальний процес у січні розпочнеться для 12 педагогів.