Текст офіційної заяви Служби Безпеки України:

 

Шановні громадяни України!

Ситуація, в якій знаходиться наша держава, вимагає від нас спокою, єдності, рішучості та готовності у будь-який момент часу задіяти всі можливості для захисту України.

Заради безпеки нашої держави та перемоги у гібридній війні ми мусимо зважати на потенційний розвиток різноманітних сценаріїв, а значить — працювати на випередження, миттєво реагувати на виклики та продумувати кожну свою дію наперед.

Рішення влади тимчасово запровадити надзвичайний стан по всій території України є необхідним та виваженим.

Ескалація на сході країни супроводжується спробами розхитати суспільство через панічні настрої, кібератаки, інформаційно-психологічні операції, активізацію російських агентів впливу та диверсійних груп тощо.

За цими дестабілізаційними факторами пильно слідкує СБУ. Введення надзвичайного стану надає додаткові інструменти для їх нейтралізації, покращує захист об’єктів критичної інфраструктури та громадського порядку, протидіє диверсіям та іншим проявам гібридної війни.

Хочемо звернути вашу увагу: введення надзвичайного стану не означає, що життя громадян ускладниться, а всі передбачені законом механізми одразу будуть застосовані. Адже кожна область України має свою безпекову специфіку.

Слід уникати нагнітання ситуації та поширення фейків — наразі мова йде про введення саме надзвичайного, а не воєнного стану. Як тільки у цьому зникне необхідність, надзвичайний стан буде відмінено.

Наразі немає підстав для тривоги. Іде максимально злагоджена робота для вашої безпеки та найбільш ефективного захисту нашої країни.

Разом переможемо!

Слава Україні!

                                               Джерело: https://www.facebook.com/SecurSerUkraine