A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ямпільська громада
Шепетівський район Хмельницька область

🔰МОЇЙ МАМІ У СЕРПНІ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 60 РОКІВ, ВОНА МАЄ 29 РОКІВ 9 МІСЯЦІВ СТАЖУ, ЗАРАЗ НЕ ПРАЦЮЄ. НЕВЖЕ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ЇЙ ПОТРІБНО ЧЕКАТИ ДОСЯГНЕННЯ 63-РІЧНОГО ВІКУ?

Дата: 09.08.2023 11:29
Кількість переглядів: 36

Фото без опису☝️Вік виходу на пенсію за віком в Україні визначає тривалість страхового стажу, набутого особою – це 60 або 63, або 65 років. При цьому право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років у 2023 році виникає за наявності в людини 30 років страхового стажу (ст. 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).

✅️Якщо ж у 60-річному віці необхідного страхового стажу не набуто, то право на пенсію виникне при досягненні більш пізнього віку.
Проте за наведених обставин вийти на пенсію можна і до досягнення 63-річного віку, якщо ваша мама буде офіційно працевлаштована та набуде 3 місяці страхового стажу або якщо на ім’я вашої мами укласти договір про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та сплачувати протягом трьох місяців добровільні внески у розмірі не менше мінімального страхового внеску (по 1474 грн щомісяця).
Після набуття 30 років страхового стажу, ваша мама може звернутись за призначенням пенсії.
❗️Важливо:
Якщо особі в 2023 році виповнилося 60 років, а 30 років страхового стажу вона набуде пізніше (в 2024, 2025 році), то за призначенням пенсії вона має право звернутися з моменту набуття вищезазначеного розміру страхового стажу, оскільки тривалість необхідного страхового стажу визначається на час досягнення пенсійного віку (абзац 2 частини 4 статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь