Ямпільська громада
Шепетівський район Хмельницька область

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування: чому це корисно для дитини та матері?

Дата: 01.08.2024 16:35
Кількість переглядів: 117

З 1 до 7 серпня відзначають Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Ця щорічна глобальна кампанія сприяє підвищенню обізнаності про переваги та користь грудного вигодовування серед батьків і майбутніх батьків. Підтримка цього процесу вкрай важлива для досягнення загальних цілей харчування і здоров'я. Більше того, грудне вигодовування важливе не лише для здоров'я дитини та матері, але й для зміцнення їхньої взаємодії. 

Збалансований раціон і поживні речовини

Грудне молоко матері є унікальним натуральним продуктом харчування для новонароджених, який не може повторити жодна штучна суміш. Грудне молоко повністю забезпечує потреби дитини в поживних речовинах протягом перших 6 місяців життя, з 6 до 12 місяців продовжує задовольняти, щонайменше, половину потреб дитини в поживних речовинах, а протягом другого року життя – покриває третину цих потреб. За винятком конкретних протипоказань, грудне молоко матері є найбезпечнішим джерелом поживних речовин, вітамінів та енергії, оскільки не містить жодних додаткових, шкідливих чи забруднюючих речовин.

Захист від хвороб

Ранній початок грудного вигодовування – протягом години після народження дитини – забезпечує високий рівень захисту немовляти від інфекційних захворювань, зокрема – від шлунково-кишкових та респіраторних інфекцій. 
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, виключно грудне вигодовування значно знижує ризик смерті внаслідок діареї, пневмонії та інших інфекційних захворювань, а у разі хвороби — діти швидше одужують. На 72 % знижується ризик госпіталізації протягом першого року життя через інфекції дихальних шляхів. Середній отит діагностують на 50% рідше (якщо немовля годувати, принаймні, протягом 3 місяців). Знижується ризик раптової дитячої смертності на 36%. Значно зменшується ризик неінфекційних захворювань (цукрового діабету, астми, гострого лімфоцитарного та мієлоїдного лейкозів тощо). 

При цьому, грудне вигодовування не є альтернативою вакцинації. Воно не здатне захистити дитину від інфекцій, проти яких проводиться щеплення. Тому вкрай важливо вакцинувати дитину відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень України

Довгострокові переваги

Грудне вигодовування сприятиме зміцненню імунітету дитини в майбутньому від таких небезпечних хвороб як астма та діабет. Крім того, діти й підлітки, які в грудному віці харчувалися молоком матері, рідше страждають від надлишкової ваги або ожиріння у старшому віці.

Сенсорний, пізнавальний та інтелектуальний розвиток

Грудне вигодовування сприяє сенсорному та пізнавальному розвитку немовляти, а також закладає основу для подальшого інтелектуального розвитку. Дослідження свідчать, що діти, яких годували грудьми, демонструють вищі результати академічної успішності та інтелектуального розвитку.

Відчуття безпеки

Грудне вигодовування для дитини — це також заспокоєння та відчуття безпеки.

Захист від небезпечних хвороб

Грудне вигодовування може допомогти знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу, раку яєчників та раку молочної залози.

Психічне здоров’я

Грудне вигодовування знижує ризик розвитку післяпологової депресії.

Посилення емоційного зв’язку з дитиною

Через грудне вигодовування відбувається постійний та безпосередній контакт шкіри немовляти зі шкірою матері. Грудне вигодовування посилює зв'язок матері з дитиною, сприяє покращенню та зміцненню сімейних стосунків.

Безпека та комфорт

Грудне вигодовування – це найнадійніший, найбезпечніший та найдоступніший спосіб годування немовляти.

Грудне вигодовування є найкращим вибором для забезпечення здоров'я та розвитку дитини, а також для підтримки здоров'я матері. На відміну від штучного вигодовування, грудне вигодовування не має значних ризиків для здоров'я дитини та матері.

Більше інформації шукайте на офіційному сайті ДУ “Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”: https://km.cdc.gov.ua/ 

За інформацією 
ДУ “Хмельницький обласний центр 
контролю та профілактики хвороб 
МОЗ України”



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь